Kılıf ve Aparatlar

Uncategorized

Kılıf ve Aparatlar

Kurye çantaları üreten bir çanta üreticisi olarak ülkemiz genelinde birçok ilke imza attık. Markamızı rakiplerimizden üstün bir yerde bulunduğunu tüm müşterilerimize ve ülkemize kanıtladık. Sektörde yenilikleri yaratan bir marka olarak ülkemize kazandırdığımız gelişmelerden biri olan genel anlamda elektrikli kurye çantası olarak ürettiğimiz çantalarımızın elektrikle çantanın ısınma eylemine sağlayan aparatlarımızın ve bu aparatların yanında taşınabilir pos cihazlarının, kartvizitlerinizin, paralarınızın, kuryelerinizin trafik belgelerini taşınmalarını sağlayan kılıflarımızı bu yazımızda tanıtacağız.
Kısacası kılıf ve aparatlarımız hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Bu bilgilerle sizlere kılıflarımızın ve aparatlarımızın ne gibi işlevler gördüklerini ileteceğiz. İşte kılıf ve aparatlarımızın özellikleri:

1. Aparatlarımızın Özellikleri:
a. İç mekân elektrikli ısıtma aparatı.
b. Ara kablo ile elektriğin çantaya ulaşmasını sağlayan kablo.
c. Dağıtım esnasında ara kabloya bağlı olarak çantanın ısısını canlandıran ve teslimata kadar çantayı sıcak tutan yolda kullanılabilir elektrik aparatı.
d. Her üç aparatımızın da elektrik kaçağı testleri yapılmaktadır.
e. Özellikle dağıtım esnasında kutuda çantanın ısınması için bulunan elektrik kablosunun açık ve kapalı alandaki elektrik sağlayıcılığı testi yapılır.
f. Asla kalite kontrol aşamasını geçemeyen ürünlerimiz pazara sunulmaz.

2. Kılıflarımızın Özellikleri:
a. Bir kılıfımız tamamen siyahtır ve mat renktedir. Diğer kılıfımız ise koyu gri ve parlak yüzeye sahiptir.
b. Bir kılıfımızın her iki bölümü de fermuarlıdır. Diğer kılıfımızın ise her iki bölümü de yapışkanlıdır.
c. Ebatları aynıdır ve taşınmasında kolaylık olan kılıflardır.
d. Her iki kılıfımızın da kayışları ayarlanabilmektedir. 

Kılıf ve aparatlarımızın özelliklerinden yukarıdaki paragraflarımız da maddeler halinde yer verdik. Pizza Çantası markası olarak çanta üretimi sektöründe gıda taşıma çantaları üreterek restoran ve kafelere hizmet vermekteyiz. Bazı çantalarımızla ise firmaların evraklarının taşınmaları için kurye çantaları da üretmekteyiz. Üretmekte olduğumuz tüm çantalarımızı su geçirmeyen ve soğuktan etkilenmeyen kumaşlarla üretmekteyiz. Aynı kumaşları kılıflarımız üretirken de kullanmaktayız. Kılıflarımızın dayanıklılıklarına ve deforme olamadan uzun yıllar kullanılabilmesine garanti verebiliyoruz. Aynı garantiyi aparatlarımız içinde verebiliyoruz. Aparatlarımızın da gerekli testleri yapılıp daha sonra piyasa da alıcısına sunulduğunu yukarıda da söylemiştik. Son olarak kontrollerden geçirmeden asla hiçbir ürünümüzü sizlere sunmadığımızı söyleyebiliriz. 

Kılıflarımızın Üretim Süreci

Kılıflarımızın üretim sürecinde öncelikle ARGE çalışanlarımızın yaptıkları pazar araştırması ve analizleri sonucu elde ettikleri verileri tasarımcılarla paylaşmalarıyla başlar. Tasarımdan bu kılıfların üretim haneye gönderilmesi adına bir proje çıkartılır. Bu projede ürünün ebatları, derinliği, hangi kumaşın ne ölçülerde kullanılacağı ve ne tür bir açma kapama sistemi işleneceği, kolay ve kullanışlı bir kılıf olması adına kayışlarının ne tür bir maddeden yapılması gerektiği yani tüm detayları ilgili birimlerle paylaşılır.

Kılıfın üretimi için her bir birim hazırlıkları tamamlayarak o birimin işçilerine gerekli bilgileri verir. Birimlerin işçileri bilgilendirmesiyle, seri üretime başlanmak üzere işçilerin makinelerin başına geçmesiyle kılıflarımızın üretimi başlar. Kılıfların üretimi sonunda her bir kılıfın kalite kontrolden geçirilmesiyle kılıfların piyasaya sürülmesi başlar. Piyasaya sürülmek üzere kılıflarımız sitemizde yerini alır. Sitemizden gelen siparişler doğrultusunda ürünümüz alıcısına ulaşır. Satışın sonrasında ise sizden gelen önerilere veya varsa şikayetlerinizi dinleyerek problemlerinizi çözmek için müşteri destek ekibimizden yardım alabilirsiniz. 

Aparatlarımızın Üretim Süreci

Aparatlarımız üç ayrı daldan meydana gelmektedir. Bu üç ayrı dalın ilki iç mekân ısıtma aparatıdır. Bu aparatla restoran veya kafenizde ürünlerin dağıtım öncesinde çantanın ısıtılması sağlanır. Çanta ürünün dağıtımı önce belli bir sıcaklık derecesine bu aparatımız sayesinde ulaşır. İkinci aparatımız ise elektriğin çantaya ulaşmasını sağlayan ara kablodur.

Ara kablonun bir ucu çantanın elektrik kablolarını içeren bölüme bağlıyken diğer ucu ise çantanın ısınması adına elektrik sağlayıcı olan kablonun ucuna bağlıdır. Bu kablo üçüncü kategoriye girmektedir. Üçüncü kategorideki kablo yol boyunca çantanın ısısındaki oranını korumak adına taşınabilir şarj aletine bağı çalışarak çantanın ısıtılmasını sağlamaktadır. Aparatlarımızın ne işlere yaradıklarını sizlerle paylaştık. Peki bu aparatlarımızın üretim süreci nasıldır? Aparatlarımızın üretim sürecinde izlediğimiz yol ve yöntemler:

– Aparatlarımızın üretimi için gerekli bakır tellerin belirli işlemlerden geçmesi gerekir. Bu işlemler; inceltme makinesinde inceltilerek sonrasında tavlama işleminde teller yumuşatılıp parlatılır.

– Kullanılacakları yere göre kabloların üzerlerine kimyasal içeren, elektriği dışarı geçirmeyen plastiklerle teller kaplanır. 

– Bu telleri kaplayan plastikler yerine göre değişir. Örneğin; elektrik ara kablosu olacak olan bir aparat için öncelikle siyah dış yüzeyin dayanıklı ve elektrik kaçağını önleyici yapıda olması gerekir. Siyah dış yüzeyin içerisinde bulunan ince renkli kablolarla elektriğin bir uçtan diğer uca geçmesini sağlamaktadır.

– Ara kablonun içinde yer alan renkli kabloların aynılarından elektrik akımını sağlamak üzere şarj aletinden ya da kapalı ortamda yer alan prizden sağlayan aparatlarımızda da renkli kablolar bulundurulmaktadır. 

– Renkli kablolar siyah kablonun içindeki elektrik düzeneğini koruyarak düzenli bir vaziyette elektriğin sağlanmasıyla elektrikli çantaların ısıtılmalarını sağlamaktadırlar. 

Kalite Kontrolde Ürünlere Göre Test Uygulamaları

Ürünlerimizin kalite kontrol aşamalarında hangi ürünün ne tür testlerden geçtiğini sizlerle paylaşacağız. Kalite kontrolde ürünlere göre test uygulamaları sırasıyla; 

1. Kılıfların tabi tutuldukları testler: dayanıklılık, sıvı testi, yıpranma testleri uygulanır.

2. Aparatların tabi tutuldukları testler: elektrik kaçağı testi, çantadaki elektrik sağlayıcı kabloların durum testleri, elektrikli ısınma sisteminin son kontrolleri testinde kabloların durumlarının analizleri. 

Gelin sizlerle birlikte bu testlerin detaylarına inelim. İlk testimizi olan kılıfların tabi tutuldukları testleri incelemekle başlayalım. Kılıfların tabi tutuldukları testler sırasıyla dayanıklılık, sıvı ve yıpranma testleriydi. İşte bu testlerde izlenen formüller:

1. Kılıfların testlerinde uygulanan formüller:
a. Dayanıklılık formülü:
Ürün + Darbe + Cansız manken = Kılıfın içerindeki cihazların zarar görmedikleri gözlenmiştir. 

b. Sıvı testi formülü:
Ürün + Sıvı + Cansız manken = Kılıfın su geçirmediğini ve cihazın zarar görmediğini kanıtladık. 

c. Yıpranma testi formülü:
Ürün + Raptiye dolu zemin = Ürünün yıpranmadığı gözlenmiştir. 

2. Aparatların testlerinde uygulanan formüller:
a. Elektrik kaçağı testi:
Ürün + LVD Testi = Elektrik kaçağı görülmemiştir. 

b. Çantada bulunan elektrik sağlayıcı kabloların durum testleri:
Ürün + LVD Testi = Elektrik konusunda sıkıntı gözlenmemiştir. 

c. Elektrikli ısınma sistemi kablo analizleri:
Toplu LVD testleri yapılır ve sonuçları kayıtlara geçirilmektedir. 

Kılıf ve Aparatların Sipariş Süreci:

Kılıf ve aparatların sipariş süreci günümüzde web sitemiz üzerinden yapılmaktadır. Dünden bugüne üretimini yapıp ticaretlerini yaptığımız kurye ve gıda ürünleri çantalarımızdan sipariş vermek isteyen restoran ve kafe sahipleri bizlere https://pizzacantasi.com.tr/iletisim/ üzerinden ulaşabilmektedirler.
Ürünlerimizin pazarlamalarını sadece web sitemizden yapmıyoruz. Ürünlerimizin satışlarını ülke geneline yapabilmek için sitemizi kullanırken bizlerden haberdar olmanız adına sosyal medyanın en fazla kullanılan siteleri olan Facebook ve Instagram üzerinden sizlerle kurumumuzda gerçekleşen gelişmeleri paylaşmaktayız. Anlık olarak paylaşımlarını yaptığımız haberlerimiz ve ARGE gelişimlerimiz ile sosyal medyada da sitemizde olduğu gibi ülkemize ve dünyaya bilgiler vermekteyiz. 

Bizden ve yaptığımız yeniliklerden sizleri haberdar etmemizin sebebi ürün gelişimlerimizin daha da ilerletilmesinden doğan başarıları göstermektir. Bizlerin yapmakta olduğu başarıların temellerinde ise ülkemizin gıda sektörünün ve firmalarının bizlere olan güvenleri yatmaktadır. Başarılarımızın getirdiği satışlarımızda gözlemlediğimiz artışla her geçen zamanda gelişimlere ve değişimlere devam etmekteyiz. Sizlerde bizim gibi uzman ve araştırmacı bir firmayla çalışmak isterseniz bizlere yukarıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz. Ürünlerimizi inceleyerek ne türden sipariş vermek istediğinizi bizlere ulaştığınızda iletebilirsiniz. İki farklı sipariş verme imkânınız vardır. Biri standart elimizde olan ürünlerin siparişi diğeri ise firmanıza özgü özel üretim siparişi. Karar sizin, dilediğinizi seçin…

Isıtıcılı Pizza ve Fast Food çantaları

Hızlı Linkler

Hızlı ve Güvenilir Alışveriş

Fast Food ve Pide, Lahmacun çantaları

Copyright © Pizza Çantası 2022. Tüm hakları saklıdır.